Agrosolum | Poľovníctvo
322
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-322,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Poľovníctvo

Poľovníctvo

Poľovný revír Sedem Chotár sa nachádza v južnej časti Rimavskej kotliny v katastrálnych územiach obcí Gemerček, Dúžava, Mojín, Tomášová, Dolné Zahorany a Ožďany.

 

Z hľadiska poľovníckej rajonizácie patrí do srnčej poľovnej oblasti S X Rimavská Sobota. Popri srnčej zveri, ako hlavného druhu sa vyskytujú početné stavy diviačej a jelenej zveri. Celková výmera poľovného režijného revíru je 3219 hektárov, z čoho lesné porasty zaberajú 1111 hektárov /34,5%/ a poľnohospodársky pôdny fond /Iúky a pasienky/ 2086 hektárov /64,8%/.

 

Z poľovníckeho hľadiska ide o mimoriadne atraktívnu lokalitu s miestami takmer nedostupným terénom.
Veľký dôraz kladieme na starostlivosť o zver, čo zahŕňa v neposlednom rade jej prikrmovanie. Kŕmne zariadenia sú vybudované v maximálnej miere pre praktické použitie, prispôsobené jednotlivým druhom zveri.

Právo poľovníctva vykonávame vo vlastnej réžii, s dôrazom na realizáciu poplatkových odstrelov zveri.

 

V našom poľovnom revíri je možnosť objednať si a dohodnúť spoplatnený odstrel zveri.

Kontakt:

Ing. Jaroslav Lipták

+421 905 129 450

info@agrosolum.sk

 jaroslav@agrosolum.sk

 

Po dopyte, resp. prejavení záujmu a upresnení požadovanej trofejovej hodnoty Vám bude ponúknutá cena. Lov sa realizuje so sprievodcom.

3000

Hektárov poľnohospodárskej pôdy

850

Hektárov lesných pozemkov

150

Ročná produkcia jatočných zvierat

3219

Hektárov poľovného revíru